Teknozete

Android 12’ye dair görüntüler sızdırıldı

Android 12’ye dair görüntüler sızdırıldı
10 Şubat 2021 - 14:37 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.

Google, bu yılın sonuna doğru Android 12 mobil işletim sisteminin yayınlamayı hedefliyor. Bu yeni Android sürümü ile görsellik konusunda büyük değişikliğe gidilirken, ekstra yeni özellikler de kazandırılmış durumda. Google tarafından geliştirilen Android, özgür bir işletim sistemi olarak biliniyor. Kullanıcılar ise heyecanla cihazlarında yeni sürümü görmeyi bekliyor.

Android 12'ye dair görüntüler sızdırıldı

Android 12 ile gelecek olan bazı özellikler

Bu yeni güncelleme ile sisteminizin rengi, belirlediğiniz tema ile uyumlu oluyor. Ekran görüntülerinden anladığımız kadarıyla sistemin geneline bej rengi hakim. Bildirimlerin birbirinden ayrı sınıflandığını, bildirim panelinde bulunan hızlı ayar simgelerinin biraz daha büyütüldüğü ve sayısının normal olarak 6 dan 4’e düştüğü, fark ettiğimiz değişiklikler arasında.

İOS 14 ile gelen, uygulamaların konum, kamera, mikrofon gibi özellikleri kullandığında bildirim panelinden bildirim alma olayına bu yeni Andoid sürümünde de yer verilecek. Ayarlardan yapılacak olan tüm uygulamalar için kamera, mikrofon, konuma izni verme veya hepsi için bu izinleri kaldırma işlemi oldukça pratik olacağa benziyor. Bu da Google’ın yeni sürüm ile birlikte gizlilik konusunda yeni önlemler aldığı anlamına geliyor.

Android 12'ye dair görüntüler sızdırıldı

Android 12 için Beta süreci erken başlayabilir

Açık kaynak kodlu yeni işletim sisteminin Beta sürümünün önümüzdeki haftalarda yayınlanması büyük olasılık. Ana sürümü ise 2021’in Eylül ayında olması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER