Teknozete

Android’e yakındakilerle paylaş özelliği eklendi

Android’e yakındakilerle paylaş özelliği eklendi
19 Şubat 2021 - 10:42 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.

Google, Android işletim sistemindeki yakındakilerle paylaş özelliğini geliştirip kullanıma sundu. Artık yakındaki bir cihaz üzerinden telefonunuza uygulama indirebilirsiniz.

İnternet hızı düşük olanlar veya mobil verisi az olanlar için güzel gelişme gibi görünüyor. Yakındaki cihaz üzerinden Bluetooth‘la uygulama indirebilmemize olanak sağlayan bu özellik, internete erişimimiz olmasa da cihazımıza uygulama yükleme fırsatı tanıyor.

Yakındakilerle paylaş özelliği nasıl kullanılacak?

İlk önce Google Play Store uygulamanızın sürümü 24.0 ve üstü olmalı. Sırasıyla; Play Store  – Uygulamalarım ve oyunlarım – Paylaş ekranını açmanız gerekmektedir. Ekranda bulunan “Gönder” ve “Al” butonlarıyla uygulama paylaşıp alabilirsiniz.

Yakındaki cihazla uygulama paylaşmak için konumunuzu açık hale getirmeniz gerekmektedir. Gönder tuşuna basıldığında telefona yüklü uygulamalar listesini göreceksiniz. Bu listeden seçilen uygulama veya uygulamalar için daha sonra alıcı seçmeniz gerekecek. Alıcı seçildikten sonra son olarak eşleştirme kodu geliyor. Alıcı tarafından “Al” tuşuna basıldığı zaman uygulama paylaşma işlemi başlayacak.

Arkadaş ortamında PUBG Mobile , COD Mobile gibi büyük boyutlu uygulamalar indirip oynamak istiyorsunuz ama mobil veriniz yok veya internet bağlatınız çok yavaş işte bu özellik tam size göre. yakındakilerle paylaş ile arkadaşınızın cihazı üzerinden kendi telefonunuza uygulama veya uygulamaları çok pratik bir şekilde kurabiliyorsunuz.

Daha önce bu özelliği kullanmak için çeşitli uygulamalar yüklemek zorunda kalıyorduk. Yeni özellik ile artık ikinci bir programa gerek kalmıyor. Bizzat Google Play Store üzerinden gerçekleşen yakındakilerle uygulama paylaşma özelliği bize depolama konusunda da artı sağlıyor. Ek bir uygulamaya gerek kalmadığı için depolama alanımız da azalmamış oluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER