Teknozete

Apple’dan pandemiye rağmen 2020 rekoru

Apple’dan pandemiye rağmen 2020 rekoru
28 Ocak 2021 - 17:23 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

Pandemi, tüm dünyada beraberinde çalışma ve eğitim noktasında tamamen uzaktan sisteme geçişte oldukça etkili oldu. Uzaktan çalışma ve eğitim ile beraber dünyadaki telefon ve tablet gibi iletişim araçlarının satışında ciddi bir artışa neden oldu.

Öyle ki bu etki Apple’ın satışlarında ciddi şekilde ortaya çıkmış durumda.

Şirket ilk 100 milyar doları geçti 

Cupertino merkezli şirket, sadece Amerika’da değil aynı zamanda Avrupa, Japonya ve Asya Pasifik gibi pazarlarında da dahil olmak şeklinde satışlarını yıllık ölçekte artırdı. Rapor edilen brüt tutar 111,4 milyar dolar ile ilk kez 100 milyar sınırını geçmiş oldu.

5G iletişim teknolojisine sahip iPhone modelleri ile sektöre öncülük eden Apple, 56 milyar dolardan 65.6 milyar dolara gelerek ciddi bir ilerleme kaydetti. iPhone satışlarında belirtilen artış oranı ise %17 olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyayı etkileyen salgın, iPad’e olan talebi artırmaya devam etti. Günün sonunda 5.98 milyar dolardan 8.44 milyar dolara çıkan iPad geliri, %41 oranında artış olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl ilk kez 50 milyardan fazla gelir elde eden şirketin hizmetler birimi, 2020 mali yılı için şimdi 60 milyar doların üzerinde bir satış yaptı.

Apple Watch ve AirPods modellerine de ilgi var

Şirketin giyilebilir teknolojileri arasında bulunan bu iki modele de oldukça ilgi gösterildi. 10.01 milyar dolardan 12.97 milyar dolara artan gelir, %29 artış oranına sahip.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER