Teknozete

Facebook’tan rap için Bars uygulaması

Facebook’tan rap için Bars uygulaması
28 Şubat 2021 - 0:31 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

Facebook rap oluşturup paylaşmak için yeni bir uygulama geliştirdi. Bars adındaki uygulamanın beta sürümü paylaşıldı. Ayrıca yeni uygulama üzerinden ilk videolar da çekilmiş durumda. Rap için dünya genelinde en popüler olan müzik türü diyebiliriz. Yeni uygulama, rap türünde müzik yapabilme imkanı sunuyor. TikTok uygulamasına çok benzeyen Bars’ın trend olacağı düşünülüyor.

Uygulama tarafından oluşturulan profesyonelce ritimler sayesinde gerçeğe yakın rapler yapabilme fırsatı mevcut. Bars uygulamasıyla yapılan rap kaydedilebilecek. Hem de sosyal medyalar üzerinden takipçiler ile paylaşılabilme seçeneği bulunuyor. Şu anlık en fazla 60 saniyelik videolar hazırlanabilir. Uygulamanın daha da gelişmesiyle video süreleri ileride uzayabilir.

Otomatik kelime ipuçları verebilen uygulama, Meydan Okuma modu adıyla serbest stil yapabilme imkanı sunuyor. Facebook yaptığı bir açıklamada ses sistemlerinin pahalı, kullanımı zor ve pratik olmadığını anlatmak istemişti. Bars ile artık bunlara gerek kalmıyor. Ayrıca Bars hakkında açıklamalarına devam eden sosyal medya devi; “Profesyonelce oluşturulmuş ritimlerimizden birini seçebilir, şarkı sözleri yazabilir ve kaydedebilirsiniz.” ifadelerini de kullandı. Uygulama ABD’de App Store üzerinden bazı iOS kullanıcılarına erişime açılmış. İleride Android için de kullanıma sunulması bekleniliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER