Teknozete

Instagram’da “hırsızlık” yöntemine dikkat

Instagram’da “hırsızlık” yöntemine dikkat
15 Şubat 2021 - 17:38 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.

Instagram kullanıcılarının başına gelmesinden en çok korktuğu şey şüphesiz hesaplarının başkaları tarafından ele geçirilmesi .

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan burada, hemen hemen her kesimin başına gelebilen bu olay, dikkat edilmesi gereken bir husus. Gizlilik hakkımızı ayaklar altına alan bu hilekarlar aynı zamanda hesabımızdan paylaşımlar yaparak da bize maddi ve manevi zararlar verebilir.

Instagram ele geçirme yöntemlerine dikkat

Bilinenin dışında, sahte telif hakkı şikayeti ile kullanıcıların sosyal medya hesaplarını kolaylıkla ele geçirebiliyorlar. DM’den sahte Instagram Customer Service hesabıyla kullanıcılara gönderdikleri bir mesajla hesaplara erişebiliyorlar. Mesajdaki linke tıklayıp kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yapmazlarsa hesaplarının 24 saat içinde kapanacağını yazan sahtekarlar, şimdiden bazı hesapları ele geçirmişe benziyor.

Kullanıcılar bunu unutmamalı ki firma asla size özel bir mesajla bunu yapmanızı istemez. Eğer bir sorun veya eksiklik varsa şirket, e-posta ve uygulama içi bildirim yoluyla size bildirim gönderir.

Ayrıca sosyal medya kullanıcılarının şifrelerini belirlerken isim, soy isim, 1234 gibi kolaylıkla tahmin edilen şifreler oluşturmamaları tavsiye edilir. Aksi takdirde Instagram hesapları kolaylıkla çalınabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER