Teknozete

Microsoft Word programına metin tahmin özelliği

Microsoft Word programına metin tahmin özelliği
23 Şubat 2021 - 14:36 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

Microsoft Office programlarından olan Word’e çok yeni bir özellik geliyor. Yazılım devi, Microsoft 365 ofis paketi için yeni rotasını belirledi. Metin tahmin özelliği ile artık yazmak istediğimiz kelimeler ve cümleler sistem tarafından tahmin edilecek. Yeni özellik kelime işlemcilerine entegre ediliyor. Böylece Microsoft Word daha kullanışlı ve pratik bir deneyim sunabilecek.

Akıllı metin tanıma özelliği ilk olarak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde, Word, Outlook.com ve Microsoft 365’in test sürümünde deneyimlenmişti. Microsoft böylelikle kullanıcıların ne yazacağını tahmin eden akıllı sistem ile daha hızlı, kolay ve pratik bir özellik oluşturmak istiyor.

Microsoft Word metin tahmin özelliği nasıl çalışıyor?

Yazı yazıldığı anda sistem otomatik olarak yazılmak istenen sözcüğü buluyor. Kullanıcılara ise bir tuşa basmak kalıyor. Sistem tarafından tahmin edilen eğer istenilen sözcük ise Tab, değilse Esc tuşuna basmak yeterli olacak. Word’ün dil bilgisi ve yazım hatalarından arındırılmaya başlanması kullanıcılara uyum sağlaması açısından önemli bir husus.

Ayrıca kullanıcı metin tahmin seçimi yapana kadar yazdıkları gri renkli görünecek. Yeni özelliğin Mart ayından sonra kullanıma sunulması bekleniliyor. Görünen o ki şirket bundan sonra da boş durmayacak. Microsoft, metin tahmin özelliği üzerine ek çalışmalar yaparak yeni güncellemeleri ileride hayata geçirebilir.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER