Teknozete

Oppo Wireless Air Charging teknolojisi tanıtıldı

Oppo Wireless Air Charging teknolojisi tanıtıldı
24 Şubat 2021 - 17:37 'de eklendi ve 238 kez görüntülendi.

Oppo tarafından tanıtılan yeni teknoloji, artık cihazları kablosuz bir şekilde şarj edebilme imkanı sunuyor. Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıtılan Oppo Wireless Air Charging teknolojisi, 10 cm uzaklığa kadar 7.5 W gücünde cihazları kablosuz bir şekilde şarj edebilecek.

Oppo Wireless Air Charging

Manyetik rezonans kullanılarak 7.5 W gücüne kadar şarj aktarım yapılabiliyor. Üstelik hiçbir kablo ve şarj cihazı unsuru olmadan. Sabit bırakmak gibi bir kaide bile yok. Cihazınızı eğip oynatsanız bile şarj almaya devam edecek. Yakın bir zamanda artık kablolu şarj cihazlarına veda edeceğimize benziyor. Başka firmaların da manyetik şarj teknolojisi üzerine çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz.

Şirket yeni nesil manyetik şarj teknolojisini tanıtırken Oppo X 2021 akıllı telefonu kullanmayı tercih etti. 6.7 inç OLED ekrana sahip cihaz, kayar ekran teknolojisi ile 7.4 inç boyutuna kadar çıkabiliyor. Şarj matına 10 cm mesafeye kadar şarj edebilme işlemi mümkün. Şu anlık bu mesafe kısıtlı olsa da ileride daha gelişeceği düşünülüyor.

Xiaomi’nin Mi Air Charge manyetik şarj teknolojisi de tanıtılmıştı

Geçtiğimiz ay tanıtılan Mi Air Charge ile kablosuz şarj teknolojisine merhaba diyen Xiaomi, oldukça başarılı bir iş çıkarmışa benziyor. Oppo’daki gibi 10 cm kısıtı da bulunmuyor, bir kaç metreye kadar sorunsuz çalışıyor. Yürürken, otururken, telefon ile dolaşımdayken ve arada bir engel var iken de Xiaomi kablosuz şarj istasyonu ile cihazımızı 5 W gücüne kadar şarj etme şansımız bulunacak. En can alıcı özelliği ise bir kaç cihazı aynı anda şarj edebiliyor olması. Heyecan veren Xiaomi kablosuz şarj istasyonu fiyatının da bir hayli el yakması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER